Aktualności

Ty robisz wszystko dobrze, ja jestem z Tobą

Data publikacji: środa, 22-02-2023


Wczoraj, trzy dni przed rocznicą wojny w Ukrainie, #PapieżFranciszek przyjął na prywatnej audiencji ks. Vyacheslava Grynevycha SAC, dyrektora wykonawczego Caritas-Spes Ukraine.

Dziś ks. Vyacheslav udzielił wywiadu dla Radia Pallotti.FM. Mówił m.in. Nie jest proste dzielić się doświadczeniem, brakuje czasu żeby się wyciszyć, żeby mieć refleksje o tych strasznych rzeczach. W tym czasie straciłem dużo przyjaciół, dużo bliskich. Z Rzymu wracam podbudowany – czy to w Caritas czy w naszej wspólnocie pallotyńskiej słyszę często słowa wsparcia i to jest bardzo cenne – bo nie zawsze chodzi o to, żeby mieć środki, żeby pomagać innym. Chodzi o to, żeby mieć tą moc duchową, żeby móc kontynuować to, do czego Pan Bóg ciebie powołał, żeby nie opuszczać rąk ale iść do przodu.

Ks. Vyacheslav wręczył Ojcu Świętemu krzyż wykonany z fragmentów rozbitych okien, jako symbol wojny. „Wojna często wbija się w życie ludzi przez okna, zostawiając tylko rozbite kawałki marzeń, domów, a nawet życia. A motyl na tym krzyżu symbolizuje Jezusa Chrystusa i jest znakiem nadziei, że ten horror skończy się w pokoju” – powiedział Ojciec Grynevych o darze dla papieża.

Franciszek otrzymał również modlitwę Stacji Krzyżowych, którą napisali pracownicy „Caritas-Spes Ukraine”.

„Ty robisz wszystko dobrze, ja jestem z Tobą, robię wszystko, co ode mnie zależy” powiedział papież Franciszek na zakończenie spotkania.

ks. Łukasz Gołaś/Pallotti.FM

CAŁA ROZMOWA TU

Udostępnij: